Szegedi Tibor


2017. január 26., csütörtök

Ecet egyszerűen
Borecet
Ehhez természetesen szükséged lesz borra (nem kell a legjobb minőségű), egy fényt át nem eresztő edényre. Önts bele a bort, takard le egy konyharuhával vagy más fedővel. Tedd az edényt meleg helyre. Fontos, hogy folyamatosan megfelelően magas legyen az adott helyen a hőmérséklet. Kb. 2 hétre van így szüksége a bornak, hogy ecet váljon belőle.
Almaecet
Ehhez szükséged lesz frissen préselt almalére, amit azonban nem szabad felforralnod! Töltsd egy olyan edénybe, ami nem ereszti át a fényt (de semmiképp ne legyen alumínium vagy cink edény!). Takard le és tedd egy meleg helyre, ahol aztán majd szépen megerjed.
Ha megvan a „lé”
Nincs más hátra, minthogy megfűszerezd az eceted és az életed.:-) Legjobb, ha frissen szedett fűszernövényeket használsz, de ugyanúgy megfelelnek a szárított „zöldségek” is. 1 liter ecethez nagyjából 150 gramm friss, vagy 2 evőkanál szárított fűszerre van szükségünk.

A kimosott, szárított üvegekbe tegyük bele a növényeket, melyeket kombinálhatunk is egymással. Ám ha tartunk a kellemetlen meglepetéstől a nem épp megfelelően kombinált ízek miatt, akkor válasszunk inkább egy, maximum kétféle fűszert az ecetünkbe. Lehet ez petrezselyem, fokhagyma, tárkony, kapor és amit szemed, szád megkíván.

Kb. 2 hét után leszűrheted az ecetet.
Ha mégis szereted a „variálást”

A tárkony és a kakukkfű jó páros lehet. Aprítsd a fűszereket apróra és hagyd 2 hétig az ecetben.

Kedvelt párosítás lehet a bazsalikom és a fokhagyma. Ilyenkor egy marék frissen leszedett bazsalikomlevelet tépj nagyobb darabokra, 1-2 gerezd fokhagymát apríts fel és tedd bele az ecetbe.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése